Bütünsel anlayış

Kalite Yönetimi

BAYZARA TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ, üretim miktarından çok, söz konusu miktarın kalitesi amaç edinen, kuruluştaki tüm çalışanların katılımına dayanan, müşteri memnuniyetini referans alan, topluma ve kuruluş içindeki her ferde yarar sağlayan yönetim biçimini baz alır. Kalite yönetim sistemimiz müşteri talepleri ile başlar ve ürünün tasarımından, maliyetine kadar tüm süreçleri kapsar.  BAYZARA TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ, kalite yönetimi planlama, kontrol ve geliştirme olarak 3 temel süreçten oluşmaktadır.

Bu süreçler;

Kalite Planlama: Kalite planlamada öncelikli olarak müşteri isteklerini belirleriz. Beklentileri karşılayacak ürün ve hizmetler üretilerek, minimum olası maliyeti kapsayan kalite planları oluştururuz. Sonrasında sürecin tasarımı ve sürecin çalışır hale gelmesi amacımızdır.

Kalite Kontrol: Bu süreçte performans standartları belirler ve ölçüm yaparız. Eğer istenilen performansı karşılayamıyorsa düzeltici önlemler alarak sürekli iyileşme anlayışımızla kaliteyi sürekli kontrol altına alırız.

Kalite Geliştirme: Kalite geliştirme anlaşımız ile ürünlerimizin sürekli olarak iyileştirilmesi sağlarız. Kalite sorunlarımızı gideren, sorunları önleyen, yenilikleri en hızlı yakalamayı hedefleyen bir ekip ile bu sürecin sürekliliğini sağlıyoruz.

Kalite anlayışımız çerçevesinde, ürünlerimizin veya hizmetimizin ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilme miktarı bizim için kalite değerimizin göstergesidir.

Kalite yönetim sistemimizdeki amaçlarımız;

  • Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak
  • Pazar payımızı arttırmak
  • Karlılığımızı arttırmak
  • Maliyet azaltmasını sağlamak
  • Çalışanlarımızın memnuniyetini arttırmak ve yüksek rekabet gücü yakalamak